Egeli Gazete'nin İzmir seçimleriyle ilgili haberi Avrupa basınında

Egeli Gazete'nin 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili haberi ünlü Fransız Gazetesi Observatoire'de yer aldı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

EGELİ GAZETE- Türkiye'deki yerel seçim sonuçlar Avrupa'da büyük yankı buldu. Avrupa Türkiye'deki seçimlere geniş yer verdi. Ünlü Fransız gazetesi Observatoire da Egeli Gazete'nin İzmir'deki seçimlerde 8 kadın Belediye Başkanının seçimlesini ve İzmir'İn yüzde 40' nın kadınlar tarafından yönetilecek olmasını manşetlerine taşıdı. Egeli Gazete'den Cemre Yuvarlak'ın haberini , Observatoire "İzmir'in yüzde 40'ını kadınlar yönetecek" başlığıyla manşetlerde kullandı.

https://www.egeligazete.com/haber/izmir-in-yuzde-40-ini-kadinlar-yonetecek/179530

Observatoire Gazetesinin haber linki, 

https://www.observatoireturquie.fr/les-femmes-gouverneront-40-de-la-ville-dizmir/

 

Les femmes prendront désormais en charge huit districts, notamment Konak, Karabağlar et Karşıyaka. Le total des districts présidés par des femmes à Izmir représente 40 % de la population de la ville.

Egeli Gazete, le 2 avril 2024

Les élections locales ont entraîné des changements radicaux en Turquie et à Izmir. Outre la mairie métropolitaine d’Izmir, le Parti républicain du peuple (CHP) a remporté 28 mairies de district, avec une mise en avant notable des candidates féminines. La politique de mise en avant des candidates féminines, initiée après le Congrès du CHP, a marqué les élections à Izmir. Huit districts, notamment Konak, Karabağlar et Karşıyaka, qui constituent le cœur d’Izmir, seront désormais présidés par des femmes. Les districts d’Izmir dirigés par des femmes représentent 40 % de la population de la ville.

Le district central d’Izmir sera désormais dirigé par Nilüfer Çınarlı du CHP. Helil İnay Kınay, également du CHP, sera à la tête du district central de Karabağlar. Behice Yıldız İşçimenler, également du CHP, dirigera le plus grand et le plus ancien district d’Izmir, Karşıyaka. Lal Denizli a été élue maire de Çeşme, le joyau touristique de la Turquie. Filiz Ceritoğlu Sengel a été réélue maire de Selçuk.

Saniye Fıçı est devenue maire de Foça, İlkay Girgin Erdoğan de Karaburun et Sema Bodur de Kınık. Ces districts seront également dirigés par des femmes.

Traduire par Observatoire.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz