Aylin Suphandağlı, İGC Başkan adaylığını açıkladı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nde, 4-5 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek genel kurulda iki kadın gazeteci yarışacak. Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Suphandağlı, bugün adaylığını açıkladı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nde, 4-5 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek genel kurulda iki kadın gazeteci yarışacak.

Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Suphandağlı, bugün adaylığını açıkladı. Mevcut İGC Başkanı Dilek Gappi ise geçen hafta tekrar aday olduğunu duyurmuştu.

İki kadın gazeteci yarışacak

Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Suphandağlı, “Gazetecilere Demokrasi, Mesleğe İtibar Grubu” adına yaptığı adaylık açıklamasında, Yönetim Kurulu listesini 2 Nisan 2024 Salı günü kamuoyu ile paylaşacağını duyurdu.

Aylin Suphandağlı 'İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin çok kıymetli üyeleri; 78 yıl önce doğmuş, günden güne büyüyerek İzmirli gazetecileri gölgesinde korumuş, yetiştirmiş İzmir Gazeteciler Cemiyetimizin kuruluş ilkelerine sahip çıkmak, mesleğimize geçmişteki görkemli itibarını yeniden kazandırmak için güçlü, dinamik ve deneyimli ekibimizle ‘Gazetecilere demokratik bir yarış yakışır’ diyerek yola çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarafsızlık ve hakkaniyet ilkesi

Aylin Suphandağlı gazetecilerin özlük hakları için çalışacaklarını, bu çalışmanın da tarafsız ve hakkaniyet ilkesi ile olacağını vurguladı. Suphandağlı şu ifadelere yer verdi: 'Tarafsızlığı ve hakkaniyeti ilke edinerek meslek örgütümüzü temsil edeceğimize; gazetecilerin özlük haklarına kavuşması ve onurlu mesleğimizi daha da yüceltmek adına sonuna kadar mücadele edeceğimize söz veriyoruz. Sorunları da çözümlerini de biliyoruz; Sizlerin de alternatif çözüm önerilerinizi dinleyip hiçbir dayatmada bulunmadan el ele verip bu sorunları birlikte aşacağız'

Aylib

(Son Mühür)

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz