'Kızımı sınava yetiştireceğim' dedi, polisle tartıştı

Aydın'da kızını üniversite sınavına yetiştirmeye çalışan ve trafik kusuru işleyen sürücü ile trafik polisleri arasında tartışma yaşandı. İşledikleri trafik kusurunun cezasının plakalarına kesilmesini isteyen Aydınlı Demir ailesinin yaşadığı olay kameralara yansıdı. Tartışmaya ait görüntülerin internet ortamında hızla yayılması üzerine Aydın Valiliği, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

 Çineli harita mühendisi Mehmet Demir, dün sabah YKS 2024'ün AYT bölümü sınavlarına girecek olan kızı Deren'i, eşi Nursel Demir ile birlikte özel araçları ile sınavın yapılacağı Adnan Menderes Üniversitesi'ne (ADÜ) götürmek için yola çıktı. İddiaya göre; Efeler'de Muğla Bulvarı'ndaki kırmızı ışıkta duran Demir'e, resmi kıyafetli trafik polisi yanaşarak yaya geçidinde durduğunu söyledi. Demir de, öndeki araçlar durduğu için yaya geçidi üzerinde durmak zorunda kaldığını belirtince trafik polisi sert bir dille “Durmayacaksın” diye sürücüyü uyardı. Kızını sınava götürdüğü söyleyen Demir, kusurunu kabul edip gitmek istedi.

“Cezanın plakasına yazılmasını istedi”

Demir, kızının sınavı olduğunu, psikolojisinin bozulduğunu, işlediği trafik kusuru nedeniyle ceza yazılması gerekiyorsa, plakasına yazılmasını isteyip yeşil ışık yanınca da Denizli istikametine doğru yoluna devam etti. Polis memuru motoru ile yanına yaklaşarak iddiaya göre, “Dur" diye uyardı. Demir de, tekrar sınava yetişeceklerini ve cezayı plakasına yazmasını isteyerek yoluna devam etti.
Kendisini motorla takip eden polislerin Forum Aydın Kavşağı'nda önüne geçtiğini ileri süren Mehmet Demir, “Kendilerine adımı söyledim. Plakayı sorguladıklarında da kim olduğumu öğrenebileceklerini, sınavdan sonra geleceğimi ve o zaman ne yapmaları gerekiyorsa yapmalarını söyledim. Sonra iki polis beni araçtan indirdiler. Başka bir polis memuru müdahale edince beni bıraktılar, akabinde eşimi ve kızımı alarak sınav alanına gittik” diye ifade verdi.

Aydın Valiliği inceleme başlattı

Aydın'da kızını üniversite sınavına yetiştirmeye çalışan ve trafik kusuru işleyen sürücü ile trafik polisleri arasındaki tartışmaya ait görüntülerin internet ortamında hızla yayılması üzerine Aydın Valiliği, konuyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.
Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan Aydın il merkezinde bir sürücü ile trafik polisi arasında meydana gelen tartışmaya ilişkin görüntülerle ilgili olarak aşağıdaki hususların kamuoyunun bilgisine sunulması gerektiği anlaşılmıştır. 9 Haziran 2024 Pazar günü saat 08.03'de Muğla Bulvarı, Yeni Dörtyol Kavşağındaki kırmızı ışıkların yandığı sırada yaya geçidinde duraklayan araç sürücüsünün görevli motorize trafik polisi tarafından ikaz edilmesiyle başlayan tartışma sonrasında olay yerine intikal eden trafik ekiplerince yapılan incelemede; araç sürücüsünün çocuğunu sınava götürdüğünün anlaşılmasıyla gecikmeye mahal vermemek için evrak kontrolleri yapılarak yoluna devam etmesi sağlanmıştır. Öğrencinin katılacağı sınava geç kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Konunun tüm yönleriyle araştırılması için 'inceleme' başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.
Bilindiği gibi; Çineli harita mühendisi Mehmet Demir, dün sabah YKS 2024'ün AYT bölümü sınavlarına girecek olan kızı Deren'i, eşi Nursel Demir ile birlikte kendi araçları ile sınavın yapılacağı Adnan Menderes Üniversitesi'ne (ADÜ) götürmek isterken Efeler ilçe merkezinde kırmızı ışığa takılınca yaya geçidinde yeşil ışığın yanmasını beklemiş ve bu sırada trafik polisinin sert uyarısı ile karşılaştığını belirtmişti. Kızını sınava yetiştireceği için işlediği trafik kusuruna ilişkin ceza yazılacak ise plakasına yazılmasını ya da kızını sınav yerine ulaştırdıktan sonra gelmeyi teklif eden sürücü ile trafik polisleri arasında yaşanan tartışma ve sınava girecek olan genç kızın yakarışlarına ilişkin görüntülerin haber sitelerinde ve sosyal medyada yayılması üzerine Aydın Valiliği konuyla ilgili inceleme başlattığını duyurdu.
Bu arada polislerin sürücüden şikayetçi olduğu ve Mehmet Demir'in 'hakaret, görevi yaptırmamak için memura mukavemet' suçlarından polis merkezinde ifadesinin alındığı öğrenildi.


 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz