İzmir'de taksiye zam: İndi bindi 90 lira olacak

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın bir ay önce UKOME’nin onayladığı tarifeyi geri çekmesinin ardından açılış ve indi-bindiye 10 lira, kilometre başına da 3 lira zamlı yeni tarife komisyondan geçti. Cuma günü UKOME’den onay alındıktan sonra indi bindi 90 lira olacak.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Egedesonsöz'den Muhittin Akbel'in haberine göre,  İzmir’de 12 Haziran 2024 tarihindeki UKOME genel kurulundan çıkan taksi tarifesinin üzerine yeni bir zam yapıldı. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın, bu tarihten sonra gelen akaryakıt ve ÖTV oranlarına yapılan zamlar nedeniyle geri çektiği tarifenin yenisi düzenlendi.

EN KISA MESAFE, 80 LİRAYDI
 UKOME’nin ilgili komisyonundan geçen yeni tarifeye göre, Cuma günü yapılacak UKOME genel kurulundan da onaylanması halinde indi bindi ücreti, 80 liradan 90 liraya çıkacak. 12 Haziran’da alınan kararla taksimetre açılış ücreti 20 liraya, kilometre başı ücret 27 liraya, en yakın mesafe ücreti olan indi bindi de 80 lira olmuştu. Bu tarifenin geri çekilmesinden sonra talep edilen yeni düzenlemenin, UKOME komisyonundan geçtiğini öğrenildi. Yeni düzenlemeye göre, açılış ücreti 20 liradan 30 liraya, kilometre başı ücret 27 liradan 30 liraya, en kısa mesafe ise 80 liradan 90 lira olarak uygulanacak. Komisyondan geçen bu tarifenin, UKOME genel kurulundan da geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Taksimetre ayarlarının uzaktan erişimle yapılacağı öğrenildi.

En son alınan UKOME kararından sonra taksimetre ayarı yaptıran taksicilerin, 12 Haziran tarifesine göre yolcu taşıdıkları öğrenildi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz