Ferdi Zeyrek'ten Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde görevi kötüye kullanma ve evrakta sahtecilik iddiasıyla suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi'nden katıldığı yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını büyük bir farkla kazanan  Ferdi Zeyrek, sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zeyek, "Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kasasını boşaltmaya çalışıyorlar, gerekini yapıyoruz" bu açılamayı yapmıştı. Bu açıklama sonra Başsavcılığa giden Zeyrek,görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

https://twitter.com/i/status/1775133936013713590

EGELİ GAZETE- Cumhuriyet Halk Partisi'nden katıldığı yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığını büyük bir farkla kazanan  Ferdi Zeyrek, sosyal medya hesabından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zeyek, "Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kasasını boşaltmaya çalışıyorlar, gerekini yapıyoruz" bu açılamayı yapmıştı. Bu açıklama sonra Başsavcılığa giden Zeyrek,görevi kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

"Kıymetli hemşehrilerim, Avukatlarımla birlikte Manisa Büyükşehir Başsavcılığındayım. Bu yola çıktığımız ilk gün size bir söz vermiştim. Sizin cebinizden çıkan her bir kuruşa sahip çıkacağım demiştim. Gerekeni yapıyorum. 15 yıl boyunca belediyenin yolunu unutan Cengiz Ergün, sabah erken saatlerde belediyemize gelerek MASKİ’den 130 Milyon TL, Manisa Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ise 480 Milyon TL ödeme yapmaya çalıştı. Yangından mal kaçırır gibi girişilen bu büyük ve şaibeli operasyonun altına hiçbir belediye çalışanı imzasını atmadı. İşlerinden olma pahasına bu usulsüzlüğe dur dediler. İşte birlikte kurduğumuz Manisa İttifakı budur! Şimdiden halkımızın parasına nasıl sahip çıkıyorsak, 5 yıl boyunca da bizlere emanet edilen bu kaynağın hunharca hiç edilmesine asla müsade etmeyeceğiz."

 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz