Özgür Özel'den Tunç Soyer'e sitem: En büyük hayal kırıklığımız oldu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel,Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a röportaj verdi. Özel'in Tunç Soyer ile ilgili söylemleri gündem yarattı. Özel, "En büyük hayal kırıklığı Soyer, çok kızıyorum ona" dedi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel,Sözcü Gazetesi yazarı İsmail Saymaz'a röportaj verdi. Saymaz'ın sorularını yanıtlayan Özel, En son 3 yaşındayken CHP'nin birinci parti olduğunu söyledi. Ayrıca Özel: "Oy kullanırken, 'Haydi birinci parti olalım inşallah' diye attım. İkinci yüzyılın ilk seçiminden birinci parti çıkalım ve rövanşı alalım diyorduk" diye konuştu. Özel, Önceki dönem İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özel,"En büyük hayal kırıklığım Soyer, ona çok kızıyorum" diye konuştu. 

"EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞIM TUNÇ SOYER, ÇOK KIZIYORUM ONA"
"En büyük hayal kırıklığınız nedir?" sorusuna çarpıcı cevaplarda bulunan Özel, Tunç Soyer'i işaret ederek, "Tunç Soyer’dir en büyük hayal kırıklığım. Çağırdım, anlattım. Cemil Tugay’ın ankette en yüksek oyu alan iki isimden biri olduğunu kendisi de gördü. Yurt dışı görev teklif ettim. Memnun oldu. Akşam yemeğe çıktık birlikte. Gitti, birkaç gün sonra çok kötü açıklamalar yaptı. En büyük hayal kırıklığım… Kimseye küskün değilim ama İzmir’de kazanmamız için hiçbir şey yapmadı. İzmir’i değil, kendisini düşündü. O yüzden çok kızıyorum ona" dedi.

"KAYNAMAYAN TENCERE İKTİDARI SARSAR"

CHP lideri Özel, 14 Mayıs'ta Altılı Masa'nın hataları nedeniyle alacakları seçimi alamadıklarını belirterek, "Kaynamayan tencere iktidar sarsar. Bu insanlar bunu 14 Mayıs akşamı da yaşayabilirlerdi. Ama biz hatamızdan ders aldık" diye konuştu.

"KAVGA ETMEM ABLAMDIR"
iYİ Parti lideri Meral Akşener hakkında Özel şunları kaydettti: " Yapacağım her tespit birilerini incitebilir. 'Bana ablam demeyin' dediklerinde ben 'Kavga etmem, ablamdır' dedim."

"SİYAYSİLERİN KURMADIĞI İTTİFAKI SANDIKTA SEÇMENLE KURDUK"

Siyasilerin kurmadığı ittifakı sandıkta seçmenle kurduğunu ifade eden Özel, şöyle konuştu: "Şu kadarını söyleyeyim: Aldığımız her oyun CHP değil, Türkiye İttifakı oyu olduğunun farkındayım. CHP’yi Türkiye İttifakı’nın partisi olarak tutmaya ve bu ittifakı büyütmeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz. Siyasilerin kurmadığı ittifakı sandıkta seçmenle kurmayı başardık. Bu çok önemli. Çünkü siyasiler siyasi hesap yaptılar. Oysa seçmen kendisini ve ülkesini düşündü. Bir de devletle millet ne zaman yarışırsa hep millet kazanır. CHP bazen yanlış tarafta durdu. Bu sefer devletle millet yarışırken, milletin tarafındaydık" 

"ERKEN SEÇİM ÇAĞRISI YAPMIYORUM! HALK KARAR VERECEK"
Erken seçim çağrısı yapmayacağını belirten Özel, "Erken seçim olacaksa buna yine halk karar verecek. Ben bir erken seçim çağrısı yapmıyorum. Erdoğan’ın telaşla 'Dört yıl seçim yok demesi' bahsettiğiniz kaygıdan. Çünkü güvensizlik oyu olarak görüyorlar. Ben fırsatçılık yapacak değilim. Her an yapılacak seçime hazırız" yorumunda bulundu.

"EN ÇOK SEVİNDİREN YER ŞÜPHESİZ MANİSA"

En sevindiren yer neresi oldu sorusuna CHP lideri Özel şöyle cevap verdi: "Şüphesiz Manisa. Manisa’da en son yüzde 29-30 almıştık. Dün yüzde 60’la kazandık. Manisa’da Selendi, Demirci ve Saruhanlı hariç tüm ilçeleri aldık. En çok Soma’ya seviniyorum. Her seçim millet Soma’ya söver, ben de Twitter’dan 'Yapmayın etmeyin' diye yazardım. En memnun olduğum yerler Artvin ve Marmaris. Anketlerde çok geride çıkmıştık. Son anda oralara miting koyduk. İki yerde 'CHP’ye oy atmazsanız, AK Parti kazanacak' dedim.

"O PANKARTA ÇOK İÇERLENMİŞTİM"
Özel, "Eskişehir ve Balıkesir, kafaya taktığım iki yerdi. Eskişehir’de İYİ Partili aday AK Parti’ye geçti ve siyasi yankesiciliğe uğradı muhalefet. Ona itiraz ediyordum. Kaybetsek kabullenemezdim. Bir de Balıkesir… Orada alacaklıydık. Ama İYİ Parti çok güçlü aday çıkardı ve aday sert kampanya yaptı. Annesinin evinin balkonundan 'Git başka yerde demlen' diye bir pankart sarkıttı mitingimde. Ona içerlemiştim. Adıyaman’a acayip sevindim. Kütahya’nın gelmesine aşırı memnun oldum."

"VELİ AĞABABA'NIN EMEKLERİNE ÇOK ÜZÜLDÜM"
En çok üzüldüğü yerin ise Malatya olduğun söyleyen Özel, "Veli Ağbaba’nın emeklerine üzüldüm. Yüzde 18’lik partiye yüzde 38 oy aldırdı. Hak etmişti ama iktidar son anda konsolide oldu. Çok büyük bir iş başardı" dedi.

GÖKHAN ZAN OLAYI
Hatay'daki seçim yarışının devam ettiğini söyleyen Özel, ümitli olduğunu belirtirken Gökhan Zan içinse "Maalesef kendini de şehrini de tüketti" diye konuştu.

 

"ŞÜKRÜ BEY'İ UYARDIK, KEŞKE DİNLESEYDİ"
Özel, Sarıyer'de bağımsız aday olan Şükrü Genç içinse "Şükrü Bey’in yaşına veriyorum. Uyardık, keşke dinleseydi" diye konuştu.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz