Akşener ''Olağanüstü Kongre'' dedi, ''İstifa'' demedi

Seçim yenilgisi nedeniyle görevinden ayrılması gündeme gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, olağanüstü Kongre'ye gideceklerini söyledi. Ama "istifa ediyorum" demedi

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete

31 Mart yerel seçim sonuçlarından sonra gözler Meral Akşener'e çevrilmişti. Bilge Yılmaz seçim sonuçlarından sonra İYİ Parti'deki görevinden istifa etti ve Akşener'e de istifa çağrısında bulundu. Akşener, bugün seçim sonuçlarından sonra ilk kez açıklama yaptı. Akşener önemli açıklamalarda bulunurken şöyle konuştu:


OLAĞANÜSTÜ KONGREYİ TOPLAYACAĞIZ
"İYİ Parti olarak bizde üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Ve gerekeni yapacağız. Bize verilmş olan mesajı ve bizim için çizilmiş istikamet doğrusunda gerekeni yapıp en kısa sürede olağanüstü kongreyi toplayacağız"


Sonuçların ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını dilliyorum. Milletimizin iradesiyle seçilen herkesi tebrik ediyorum. Seçimlerin Cumhuriyetimizin 100. Yılımıza yakışır şekilde tamamlanmasını önemli buluyorum. Tek bir konu tartışılamaz. Seçmenin hür iradesiyle attığı oydur. İYİ Parti olarak amacımız tam olarak bunu sağlamaktı.  Seçmeni her zaman velinimet olarak gördük. Milletimizin iradesini her zaman başımızın tacı bildik. Milletimizin iradesi  1 il 23 ilde 7 belde olmak üzere İYİ Parti'ye emanet etti. Bu emanete sahip çıkacağız. Tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.Tüm bu ilçe ve belde belediyelerimiz haricinde itirazlarımız sürüyor. Ayrıca seçim süreci boyunca gayretle emekleriyle tüm belediye başkanlarımıza gençlerimize, maddi manevi desteklerini esirgemeeyn herkese teşekkür ediyorum. 
Milletimiz bu seçimlerde alışılmış  kutuplaşma alanlarına mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Emekliler bu sıkışmaya mecbur olmadığını sandığıa gitmeyerek gösterdi. Kadınlar bu seçimlerde gösteri. 


Şüphesiz ki halkımız bu seçimlerde iradesini gösterdi. Yıllardır hak yiyen hakka giren hukuku çiğneyen adaletsizliğe dur dedi. Tencere her iktidarı sallar demiştik. 
Her konuşmamda Erdoğan'a çağrılar yaptım. Ama bu çağrıları geçiştirdi. Nitekim en son halkın iradesi ona gereken cevabı  verdi. Umarım ki artık tüm Türkiye'nin cumhurbaşkanı olması gerektiğini görmüştür. 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz