Tınaztepe Üniversitesi 27 ana bilim dalı için öğretim üyesi alacak

Önümüzdeki yıl Eylül Ayı’nda eğitime başlamayı hedefleyen Tınaztepe Üniversitesi akademik kadrosunu oluşturuyor. 27 anabilim dalında öğretim üyesi almak için 25 Kasım’da ilana çıkılacağı duyuruldu. İlanlar, Dr, doçent ve profesör unvanları için olacak.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Player yükleniyor...
  Yeni kurulan ve gelecek yıl öğretem başlaması planlanan Tınaztepe Üniversitesi akademik kadrosunu oluşturmak için düğmeye bastı. Gelecek yıl Eylül Ayı’nda eğitime başlamayı hedefleyen Tınaztepe Üniversitesi 27 anabilim dalında öğretim üyesi alımı için 25 Kasım’da ilana çıkacak. İlanlar 10 Aralık tarihine kadar yürürlükte kalacak.   Tınaztepe Üniversitesi’nde önümüzdeki yıl Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Enstitülerine öğrenci alınarak eğitime başlanması planlanıyor. Öğrenci alımı konusunda; öğretim üyesi atamaları, laboratuvarların yapılanması Üniversiteden yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:   “İzmir Tınaztepe Üniversite’mizin eğitim öğretime başlamayı hedeflediği 2020 yılı Eylül Ayı öncesinde bu hedefleri doğrultusunda akademik kadrolaşmasını da tamamlaması gerekmektedir. Bu kapsamda 25 Kasım tarihinde aşağıdaki anabilim dalları için ilanlarımız çıkacak ve bu ilanlar 10 Aralık tarihine kadar yürürlükte kalacaktır. İlanlarımız her bir anabilim dalı için dr.öğretim üyesi, doçent veya profesör unvanları için çıkacak olup bu ilanlar için herhangi ek bir kriter belirlenmemiştir.”     Tınaztepe Üniversitesi’ne öğretim üyesi alınacak anabilim dalları:  
ANATOMİ
FİZYOLOJİ
HİSTOLOJİ / EMBRİYOLOJİ
TIBBİ BİYOKİMYA
TIBBİ GENETİK
PATOLOJİ
FARMAKOLOJİ
İÇ HASTALIKLARI
ÇOCUK HASTALIKLARI
GENEL CERRAHİ
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
GÖĞÜS HASTALIKLARI
ENFEKSİYON HAST. ve K.MİKROB.
KARDİYOLOJİ
NÖROLOJİ
RADYOLOJİ
PSİKİYATRİ
DERMATOLOJİ
FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON
NÜKLEER TIP
KALP ve DAMAR CERRAHİSİ
GÖĞÜS CERRAHİSİ
ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ
BEYİN ve SİNİR CERRAHİSİ
ANESTEZİYOLOJİ ve REANİMASYON
KULAK BURUN BOĞAZ HAST.
GÖZ HASTALIKLARI
PLASTİK ve REKONSTRÜKTİF C.
    Öğrenci alımı konusunda; öğretim üyesi atamaları, laboratuvarların yapılanması ve diğer YÖK ölçütlerine ilişkin hazırlıklar devam etmektedir.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz