MODEKO 33.kez kapılarını açtı

Mobilya sektörünün İzmir buluşması MODEKO, 362 firmanın katılımıyla başladı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Player yükleniyor...

Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı – MODEKO, 33.kez kapılarını açtı. Fuar İzmir’de EXPO Nobel ve Efor Fuarcılık şirketleri tarafından 50 bin 750 metrekare alanda 362 firmanın katılımıyla düzenlenen fuarın açılışı nedeniyle tören düzenlendi.

 Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, mobilya sektörünü İzmir’de ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sektörünün her yıl büyüyerek dış ticaret fazlası verdiğini kaydeden Soyer, geçen yıl ihracat rekoru kıran sektörün bu yılı da rekorla kapatacağına inandığını belirtti.

 

Soyer MODEKO’nun bu yıl 50 ülkeden sektör temsilcisini ağırladığına dikkati çekerek dünyanın en çok mobilya ihraç eden 5 ülkesinden biri olma hedefi kapsamında önemli iş bağlantıları kurulmasını beklediklerini ifade etti.

İstanbul İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı ve Mobilya Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç de bu haftanın sektör için bayram niteliği taşıdığını kaydetti. Son 10 yılda Türk mobilya sektörünün dünyada adından söz ettirir hale geldiğini vurgulayan Güleç, başarının temelinde mobilyacıların müteşebbis ruhunun bulunduğuna işaret etti. Türk mobilya sektörünün 4,3 milyar dolarla dünyanın 8.büyük ihracatçısı olduğunu aktaran Güleç, dünya mobilya ticaretinden yüzde 5 pay almayı hedeflediklerini dile getirdi.

Güleç, kısa süre önce İstanbul Mobilya Fuarı’nda zabıtaların reklam ve ilan vergisi teftişi yapmak istemesinin tepkilere neden olduğunu hatırlatarak, bu durumun yönetmenlikle düzenlenmesi gerektiğini, konuyu mahkemeye götürdüklerini bildirdi.

 

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz