Manisa'da AB fonları için proje eğitimi

Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği öncülüğünde, Şehzadeler Kaymakamlığı'nın destekleri ile Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından AB ve diğer hibe fon kaynaklarına ulaşım için proje hazırlama eğitimi, Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı salonunda verildi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Player yükleniyor...
Manisa Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu, yerel potansiyeli harekete geçirerek ihtiyaç duyulan alanlarda proje hazırlamak isteyen Manisalılara, Avrupa Birliği (AB) iş ve hizmetlerini yürüterek Yurtdışı AB ve Yurtiçi fonlardan nasıl ve hangi yolla yaralanacağı ile ilgili eğitim programı düzenliyor.  Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği öncülüğünde,  Şehzadeler Kaymakamlığı'nın destekleri ile düzenlenen ve 4 gün sürecek olan eğitim programı Şehzadeler Kaymakamlığı Toplantı salonunda düzenlenen başladı.
“ÇALIŞMANIN BU ZEMİNDE YAPILMASINDAN MUTLUYUZ”
Yapılan eğitimin proje üreticiler ve toplum adına faydalı bir çalışma olduğunu kaydeden Manisa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, bu yararlı çalışmaya ev sahipliği yaptıkları için mutluluk duyduğunu ifade etti.  Çaykara, “Bugün hayırlı bir gaye için bir araya geldik. Özellikle hem kendi hayatlarını hem de toplumun hayatlarını kolaylaştırma yolunda önemli gayretler gösteren sivil toplum kuruluşlarımızın gayretlerini daha programlı ve projeli bir şekilde gerçekleştirilmesi adına yapılan bir çalışma. Daha önce fikri oluşmuştu bizde bu çalışmanın bu zeminde yapılmasından memnuiyet duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Özellikle Şehzadeler Kaymakamlığı olarak projeli çalışma ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte iş birliği yapma konusunda kararlı bir şekilde çalışmamızı sürdürüyoruz.” dedi.
“FİKİR VE PROJE ALANINDA ZENGİN OLMAYAN BİR MİLLETİZ”
Kaynak olmasına rağmen proje üretmede zayıf kalındığını söyleyen Kaymakam Çaykara,  “Özellikle fikir ve proje alanında çok zengin olmayan bir milletiz. Kaynaklar yeteri kadar var ama bu kaynakları değerlendirme adına bundan yaklaşık 25 yıl önce bir valimiz demişti ki; “proje olduktan sonra kaynak bulunur.” Doğru projeyi doğru bir şekilde yönlendirmek adına arkadaşlarımız profesyonel olarak bu işi mecraya çekmek adına bu çalışmayı yapıyorlar.” şeklinde konuştu.
Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara,  projeyi gerçekleştiren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz