Çeşme Limanı’nda nefes kesen tatbikat

İzmir’in Çeşme ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından limanlara yönelik olası terör saldırılarına karşı tatbikat yapıldı.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Player yükleniyor...

Ulusoy Çeşme Uluslararası Limanı’nda ‘’Limana terörist sızma ve gemiyi ele geçirme’’ ismiyle düzenlenen tatbikatta, senaryo gereği 3 terörist, feribot iskelesi ile otopark arasındaki çevre telinden limana, buradan da demirli Ulusoy-14 isimli gemiye sızdı.

Mürettebatı rehin alan teröristler, gemiye patlayıcı yerleştirdi. Kaptanın gizli şekilde alarm vermesiyle harekete geçen ekipler, operasyona başladı. Operasyonda Özel Harekat Polisleri limandaki teröristleri etkisiz hale getirdi.

Sahil Güvenlik helikopterleriyle gemiye inen jandarma ekibi de buradaki teröristleri etkisiz hale getirip kaptanı kurtardı. Bomba imha uzmanları, gemi etrafına teröristlerce yerleştirilen bombaları fünye ile patlattı.

Etkisiz hale getirilen teröristlerin, polis ekiplerince gözaltına alınmasıyla tatbikat tamamlandı.

Tatbikatı, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Serkan Tezel ile öteki yetkililer izledi.

Tatbikata çok sayıda kurum da destek verdi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz