Başkan İduğ: “Amacımız vatandaşların işini kolaylaştırmak”

Bornova Belediyesi vatandaşların iş ve işlemlerini daha hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmeleri için ilçedeki kamu kurumlarının birbirlerine daha yakın olmasını sağlayacak çalışmalar yapıyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bir kent olan Bornova'da kurumlararası koordinasyonun her anlamda önemli olduğunu vurgulayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, kenti en iyi şekilde yönetebilmek ve gelecek planlamasını yapabilmek için tüm paydaşlarla işbirliği içinde çalışılması gerektiğine dikkat çekti. Başkan İduğ; "Amacımız vatandaşların işini kolaylaştırmak" dedi.

  • | Son Güncelleme:
  • | Egeli Gazete
Player yükleniyor...

Başkan İduğ,  Bornova'da kurumlararası koordinasyonu en üst noktaya taşımak amacıyla; İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü Bornova Belediyesi'ne ait İçtaş Binası'na taşımak için teklif götürdüklerini, hemen yanındaki binaya da İZTO VE EBSO'nun Bornova şubelerini açacaklarını belirtti.

Tüm paydaşlarla bir arada olmanın hem vatandaşların, hem de kurumların işlerini kolaylaştıracağını belirten Dr. Mustafa İduğ  "Mevcut emniyet binasının 40 ilden büyük olan ilçe için uygun olmadığı düşüncesindeyim. Planlamımızı yaptık, ilgili kurumla paylaştık, teklifimizi de götürdük. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün İçtaş binasının birinci, ikinci ve üçüncü katına taşınmasını arzuluyoruz. 2020 yılı başında bu binanın hemen yanındaki yerimizi de İzmir Ticaret Odası ve Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın Bornova şubelerini açmayı planlıyoruz. Tüm bunları gerçekleştirdiğimizde kamu kurumlarının Bornova merkezinde birbirine yakın şekilde ve işbirliği içerisinde çalışmasına katkı koymuş olacağız" dedi.

YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamış.İlk yorum yapan sen ol...

Yorum Yap

Bu Alan Boş Bırakılamaz
Bu Alan Boş Bırakılamaz
Yorum Yapma Şartlarını Kabul Etmediniz